Srpen 2009

Nebudu tu!

21. srpna 2009 v 17:15
Ahojik,od 24.8 tady nebudu až do konce měsíce a taky se sem nedostanu ve školním roce tak často kwůli škole,páč jdu prvním rokem na střední tak budu mít víc učení atd...Tak Moe SBéčka..Pls nevymazávejte mě..Děkuji..Všichni si užíjte zbytek prázdnim pp..Andyska

Diplomek 09

19. srpna 2009 v 14:22

Pwo Cl@irusha

18. srpna 2009 v 19:42

Ty, on a jeho kamarádi

18. srpna 2009 v 19:37 Pro holky
I když vtipkují na váš účet a vypadají divně, berte kumpány drahého vážně.

1. hrozba: Dává jim přednost

Jestli se neustále musíte o milého přetahovat s bandou ufonů, vytáhněte do boje. V první řadě zkuste do jeho party zapadnout. Navrhněte, aby k vám pozval své pivní brachy i s jejich přítelkyněmi na grilování. Když vytrhnete milovaného z čistě pánské společnosti, zjistí, že se cítí nejlíp, když má nablízku nejen mužnou tlupu, ale i vás. Pokud v přítomnosti jeho hulákajících druhů trpíte, stanovte pravidla. Chtějte, aby se dva večery v týdnu věnoval jenom vám a partu odstavil do čekárny. Na svém přání důsledně trvejte!

Jestliže chce mužský s kamarády vyrazit na týdenní dovolenou a zbytek volných dní strávit ve vaší společnosti, spolkněte protesty a včas se ho zeptejte: "Plánuješ letos dovolenou s partou z basketbalu? Upozorni mě předem, abych si na tu dobu taky něco domluvila." Vy si užijete lenošení na pláži s nejlepší kamarádkou, zatímco váš drahý se spokojeně nadýchá výfukových plynů na automobilových závodech nebo si zocelí svaly při horských túrách. Spokojeností zavrníte oba.

2. hrozba: Lezou vám na nervy

Je inteligentní a milý - dokud neodejde pařit se svými kamarády. Po čtyřech hodinách v jejich společnosti se váš okouzlující mužský promění v obhroublého orangutana. Možná se z tahů s přáteli vrací tak opilý, že se ani na pátý pokus nestrefí do dveří. Nebo od svých blízkých čerpá názory, které vám nejsou ani trochu po chuti - například povýšený postoj k ženám.

Nepodceňujte načasování. Když se váš spolunocležník připotácí domů ve dvě hodiny ráno v alkoholovém oparu a vy na něho zaútočíte hned mezi dveřmi, ničeho nedosáhnete. Chlapík vás bude buď přehlížet, nebo se rozčílí a vy pak můžete ve vzteku plácnout větu, kterou ani nemyslíte úplně vážně a později jí budete litovat. Promluvte až druhý den u snídaně.

3. hrozba: Adoptovala jste je

Jsou vám přátelé vyvoleného sympatičtí? Radujte se z dobrého znamení: nejspíš se k sobě s milovaným opravdu skvěle hodíte. Pokud jste ale do bandy svého drahého okamžitě zapadla jako klíč do zámku a nehnete se od ní na krok, nemáte ani zdaleka tak velké štěstí, jak si možná myslíte. V lásce si totiž zaděláváte na ponorkovou nemoc. Mejdany, výlety a dovolené s partou společných kamarádů vám vztah opepří, oba byste si ale měli nechat i ryze "soukromé" přátele, s nimiž občas něco podnikáte sami.

Schválně se zamyslete, kdy jste naposled vyrazila k vodě, na víno nebo na koncert bez svého zbožňovatele. Už ani nevíte, protože máte všechny přátele společné a na veškeré akce chodíte ve dvou? V tom případě šlápněte na brzdu a trochu milému povolte otěže. Spousta žen se snaží proniknout do bandy svého drahého hlavně proto, aby měly partnera pod kontrolou. Jenže když se od sebe nikdy neodlepíte, v lepším případě se z vás postupně stanou spíš kamarádi než milenci, v horším si začnete lézt na nervy.

Jestli se s jeho přáteli skvěle bavíte, klidně s nimi dál vyrážejte, kam se vám zlíbí. Nejméně jednou za měsíc ale pošlete chlapíka za zábavou samotného a nachystejte si vlastní program. Až se sejdete doma, vysypete na sebe zážitky a nažhaveně si padnete do náručí.

Když vás balí jeho kamarád

Co se žhavými pohledy, jimiž vás propaluje věrný druh vašeho lovce?

Flirtování je sice zábava, ale s tímhle mužem si sálající pohledy a výbušné úsměvy odpusťte. Kdyby vás drahý přistihl, zaplakal by nad dvojí zradou. Nevinné svádění si užijte s někým, koho milý nezná.

Jestli se vám jeho nerozlučný brach líbí, řítíte se do potíží. Pokud nechcete současný vztah ohrozit, přestaňte se s nebezpečným kamarádem vídat. Za žádnou cenu svému dravci nepřiznávejte, co se ve vás odehrává. Nepomohla byste si a chlapské přátelství zbytečně poslala na jatka.

Pokud vás parťák drahocenného neúnavně balí, i když jste mu dala najevo, že o něho nestojíte, můžete se milému svěřit. Tenhle takzvaný kámoš za moc nestojí a váš tygr by možná měl vědět, že se mu na prsou svíjí podrazák. Zdůrazněte, že o vlezlého nápadníka nestojíte. Když vybalíte pravdu, milý zakročí a vy budete mít od svůdce pokoj.

Deset nejlepších rad na zlomené srdce

18. srpna 2009 v 19:22 Pro holky

Jezte správně

Odbouráte deprese

Ve vypjatých a stresových situacích je naše tělo oslabené, posilte je proto správnou stravou.

Zásobujte se složitými sacharidy (například v celozrnných obilovinách a luštěninách), omega-3 mastnými kyselinami (v rybách) a vitaminem C (v ovoci a zelenině).

Zvýší se tak hladina serotoninu v kr­vi, který odbourává vyčerpanost a deprese.


Vyrazte do přírody

Vyčistí mozek

Proti splínu a černým myšlenkám nejlépe funguje procházka na čerstvém vzduchu. Vyrazte do přírody nebo alespoň do parku.

Vzduch vyčistí plíce, odplaví se škodliviny z těla a hlavně, pomáhá 'vyčistit' mozek. Podle odborníků se jedná o jeden z nejlepších léků na zjitřenou mysl.


Nechte se hýčkat

Uvolní tělo i duši

Nic vás neuvede do pohody víc než uvolňující masáž. Dopřejte si hodinku v kosmetickém nebo masážním salonu.

Stimulace svalů vám pomůže zbavit se veškerých pnutí a zároveň zkrášlíte svůj zevnějšek. Účinky poznáte sami!


Ukliďte po něm

Očistíte mysl

Myslíte-li to s novým, optimističtějším začátkem opravdu vážně, nemilosrdně zlikvidujte všechny předměty, které vám vaši bývalou lásku připomínají.

Sundejte ze stěn společné fotografie; milostné dopisy a plyšáky, které jste od něj dostala k Valentýnu, strčte do popelnice. Psychologové tvrdí, že to má mimořádně očistný účinek.


Zapisujte si

Zpracuje to emoce

Velmi účinnou taktikou je ze svých splínů se 'vypsat' - vaše každodenní počínání jednoduše svěřte papíru. Že vám připadá psaní deníku dětinské?

Možná, ale zabírá to. Psychologové to doporučují jako výbornou metodu, jak pracovat s emocemi. Klidně pak můžete papír roztrhat nebo spálit.


Odjeďte z domova

Poznáte nové lidi

Pokud se doma utápíte ve svých smutcích, a to platí nejen pro ty nešťastně zamilova­né, chce to změnu prostředí.

Vezměte si pár dní volna a zajeďte ke kamarádce nebo rovnou někam do tepla k moři. Dobrodružství a setkání s novými lidmi vám dodá chuť do života a sílu dál bojovat.


Dejte si čokoládu

Posílíte nervy

Konečně si můžete i bez výčitek svědomí zamlsat. Naopak! Předepsaným lékem pro vás bude dobrá čokoláda.

Kupte si kvalitní hořkou s vysokým podílem kakaa. Udělá vám dobře na duši i na těle.

Kromě toho, že je 'dobrá na nervy', obsahuje fenolické látky, které působí proti rakovině, stárnutí a řadě dalších neduhů.


Kupte si něco nového na sebe

Zvedne vám sebevědomí

Snad každou ženu rozptýlí nějaký pěkný nový kousek v šatníku. Proto si udělejte ra­dost, zamiřte do svého oblíbeného butiku a kupte si něco na sebe.

Zkuste třeba úplně změnit styl, začnete tak s novým životem od základu. Možná úplně změníte pohled na svět a hlavně se budete cítit lépe.

Cvičte

Posílí to srdce

Zapojte do 'rozveselujícího programu' i trochu námahy a choďte pravidelně cvičit. Je na vás, zda si vyberete aerobik, fitness nebo jízdu na kole.

Vaše srdce je při citových otřesech oslabené a při cvičení se naopak posiluje a lépe zvládá i stresové situace. Navíc se při pohybu vylučuje endorfin zvaný hormon štěstí, který se vylučuje také při orgasmu.


Najděte si koníček

Získáte motivaci

Doteď vám veškeré volné chvíle zabíral partner. Využijte nabytého času pro své záliby, které jste dříve nestíhala!

Přihlašte se konečně do jezdeckého kurzu, který jste tak dlouho odkládala, nebo začněte chodit do tanečních pro dospělé - vypěstujte si novou vášeň!

Nejenže vám nová aktivita zvedne náladu, možná si na parketu najdete i novou lásku!

Sedmero přikázání v lásce

 • Neztrácejte čas s mužem, který není ochoten ztrácet čas s vámi.
 • Žádný muž nestojí za vaše slzy a ten, co ano, vás nerozpláče.
 • Nikdy se nemračte, protože nikdy nevíte, kdo se zamiluje do vašeho úsměvu.
 • Ani po zklamání nepřestávejte věřit, jen si dejte větší pozor, komu uvěříte příště.
 • Nejprve poznejte sama sebe a buďte si jistá, kým jste, než poznáte někoho jiného a budete očekávat, že on pozná vás.
 • Nepřežeňte to se snahou. To nejlepší nás potkává, když to nejméně očekáváme.
 • Pamatujte si, že cokoli se stane, stane se z nějakého důvodu.

Když drby bolí...

18. srpna 2009 v 19:12 Pro holky
Pomlouvání dokáže nejen pošramotit tvoji pověst, ale také způsobit hodně hluboké rány na duši.

Drbnou nikdy víc

Už se ti z kolotoče věčného drbání točí hlava? Zkus tři kroky, jak z něj vyskočit.

Krok 1: Zamysli se

Příště, až zaslechneš pikantní historku, kterou bys ráda pustila dál, zeptej se sama sebe: Je to pravda? Může někomu ublížit, když to rozšířím? Dobře zvaž všechny důsledky a uvidíš, že raději zamkneš pusu na zámek.

Krok 2: Řekni svůj názor

Když se ocitneš v "drbacím kroužku" a budeš mít už jejich povídaček plné zuby, prostě řekni: "Myslím, že není moc fér o tom mluvit. Třeba to bylo jinak." Nauč se nedržet basu s partou za každou cenu.

Krok 3: Naprav škody

Rozšířila jsi vypečenou fámu a provalilo se to? Seber sílu a omluv se dotyčnému přímo do očí. Stačí říct: "Promiň, že jsem se tě dotkla. Nemyslela jsem to tak." Pusa ti kvůli tomu určitě neupadne.

Vypusť něco hezkého

Jediná cesta, jak vyvážit své pomlouvací hříchy, je říct o druhém pár milých slov a doufat, že se rozšíří rychle jako kousavý drb. Pokaždé, když uslyšíš o člověku něco nelichotivého, vytáhni z rukávu pozitivní věc na jeho adresu. Vylepší ti to karmu!

Co může opravdu způsobit pomluva

Hodit špínu na tebe můžou kdykoliv a pěkně to bolí. Tohle všechno můžou drby zapříčinit:

Ostuda

Přestože zvěsti, které se bleskurychle roznesly, nejsou pravdivé, může trvat roky, než se drbací oběť s pomluvou vyrovná. Obzvlášť, když je roznesena hromadně, např. po netu.

Pozice outsidera

Pomluvy můžou ovlivnit názory okolí víc, než si myslíš. Takže když informaci jenom tak trochu "opepříš", kámoši ji můžou pojmout jako fakt a dotyčné osobě pěkně zkomplikovat život.

Ztrapnění

Oběť drbání má šrám na duši v podobě ztracené důvěry a je ztrapněna tím, že jí ostatní vidí do soukromí. A je pěkně těžké znovu získat sebedůvěru, když víš, že si o tobě povídají i vrabci na střeše.

Sedm tipů na šetrný rozchod

18. srpna 2009 v 19:06 Pro holky
Některé rozchody bolí víc, jiné míň. Pochopitelně záleží na okolnostech. Jinak se budete loučit s mužem, se kterým se vám vztah přelisoval z lásky na kamarádství a vy jste se znovu zamilovala.

Jinak budete dávat vale týpkovi, který dělal posledního půl roku ráno scény kvůli špatně vyžehleným košilím...

Jestliže však chcete rozchod na úrovni, protože si váš (za pár chvil už bývalý) partner slušnost zaslouží, máme pro vás několik tipů, jak mu dopřát mírnou anestézii.

Z očí do očí

Uvažujete o esemesce nebo e-mailu? Ani náhodou! Tohle opravdu dělají jen velcí životní zbabělci. Takže pokud jste spolu kromě věcí, které vás nakonec rozdělily, prožili i něco hezkého, měla byste zvládnout přímý rozhovor.

Jestliže je to jen trochu možné (v řádu dní), vydržte, než partner dokončí úkoly, které by mu opepřené o rozchod mohly podrazit nohy třeba v práci. Nechte ho dotáhnout důležitý projekt, zvládnout prezentaci, podepsat důležitý kontrakt nebo absolvovat rozhodující kolo konkursu na vysněné místo.

Ostatně - děláte to minimálně z padesáti procent pro sebe. Pokud bude mít v prvních dnech rozchodu pevnou půdu pod nohama v zaměstnání, zvládne krizi lépe a nemusí dojít na krajnosti.

Neutrální území

Není příliš prozíravé zahájit rozhodující debatu doma. Jeden z vás totiž bude na jejím konci muset odejít. Zejména on, jestliže o vašem záměru ro­zejít se neměl ani tušení, by se mohl zdráhat. Námitka "a kam mám teď honem jít" je docela na místě.

Ačkoliv to vypadá podrazácky, připravte si krizovou variantu. Kam půjdete, jakmile ho se svým záměrem seznámíte? Protože prodlužovat agónii ve společné domácnosti by bylo bolestivé pro oba.

K samotnému sdělení "rozcházím se s tebou" zvolte pokud možno naprosto neutrální půdu. Vyberte například klidnější restauraci, kde si budete moct promluvit a kde jste (to je důležité!) spolu neprožili žádné romantické chvilky.

Počítejte s překvapením

Jen málokterý muž je na možnost rozchodu doopravdy připraven. I kdybyste mu nakrásně říkala své důvody xkrát denně posledního půl roku. Obvykle jim možnost katastrofy nedojde v pl­ném rozsahu a pak se diví. Bude proto na vás hledět minimálně s překvapením, spíš však s bolestnou výčitkou.

Připrav­te si konkrétní odpověď na otázku "Proč?" I kdyby to měl být úder typu: "Zamilovala jsem se do někoho jiného." Tento důvod mimochodem předpoklá­dá podle průzkumů osmdesát procent opouštěných mužů.

Je pro ně snazší myslet si, že jim někdo vlezl do zelí, než z fleku připustit vlastní chyby. Jestliže v tom ovšem žádný jiný muž není (a vy si ho z principu nechcete vymýšlet), soustřeďte se na maximálně tři jasné důvody, proč od něj odcházíte.

Snažte se mluvit jasně. Např.: "Byl jsi mi nevěrný, to ti bohužel nemůžu nikdy odpustit a jsem si tím jistá." Nedopusť­te, aby rozhovor sklouznul v litanie obviňování a součty minulých křivd. Sama byste se pak cítila mizerně.

Nastupuje vztek

Vztek je nejčastější reakcí mužů na informaci, že se s nimi žena rozchází. Následuje téměř okamžitě, jakmile se vzpamatují z prvního momentu překvapení. Klidně se může stát, že s ním nebude řeč. Že vás na místě obviní z ne­uvě­řitelných věcí (a pravděpodobně smrtelně urazí).

Zkuste zůstat nad věcí, případně se ve vypjatém okamžiku zvedněte a odejděte s tím, že si případně promluvíte příště víc v klidu. Nesnažte se čerstvého expartnera přemlouvat, aby se uklidnil, to se vám nepodaří. Ve skutečnosti je pro něj vztek jediné rychlé východisko.

Cítí se zatlače­ný do kouta tím víc, že na rozdíl od vás zásadní rozhovor o vaší neexistující společné budoucnosti nečekal. Druhou nejčastější reakcí je však (překvapivě) úsměv a chování ve stylu: "Já jsem se s tebou chtěl rozejít už dávno, jen jsi mě předběhla." Oba zdánlivě zcela odlišné postoje mají společný cíl: zamaskovat skutečné pocity.

Nedávejte naději

Neříkejte: "Ještě si o tom promluvíme", "zavolám ti" nebo "dáme si pauzu". Od začátku prezentujte rozchod jako definitivní věc. Jestliže je to jen trochu mož­né, navrhněte řešení, jak si rozdělíte společný majetek nebo kdy si odnesete věci.

Jakmile se tak stane, nevyhledávejte expartnera pod žádnými záminkami a netrapte tím sebe ani jeho, i když stýskání se zřejmě nevyhnete. Podle psychologů nejvíc problémů s rozchody pramení z neustálých návratů a oživování skončeného vztahu.

Nemůžete vědět, jak bude partner na rozchod reagovat. Tváří v tvář pláči, prosbám, výčitkám nebo dokonce výhružkám však trvejte na svém. Ohleduplně, ale přesto rozhodně.

Sjednejte si (mu) pomoc

Zatímco my umíme vypovědět své případné neštěstí téměř komukoliv na potkání (pokud jste ortodoxní introvertka, tak to neplatí) od kamarádky, přes ses­tru, kolegyni až po kadeřnici, muž nic takového nemá ve zvyku.

Před kamará­dy se naopak má tendenci přetvařovat, dělat, že je všechno v pohodě. Jen čtyři z deseti mužů dokáží zvednout telefon a říct nejbližšímu kamarádovi, že se s nimi rozešla dívka, vyplynulo z průz­kumu provedeného univerzitou v Uta­hu. Předběhněte událostem, a pokud je to možné a jeho nejlepší kamarád je gentleman, kontaktujte ho s předsti­hem.

Řekněte mu, že ho váš přítel bude potřebovat a proč. Pravděpodobně se nedočkáte ani od kamaráda velkého pochopení, ale získáte tím cenného spojen­ce a možná i pojistku, že ex neprovede nějakou hloupost.

Půda pro návrat

Celých třicet procent párů to spolu zkusí znovu. Čím lépe zvládnete rozchod, tím hladší zůstane cesta k možnému návratu zpátky. Ale to už je jiná kapitola.

Proč jsou ženy statečnější?
Podle statistik si ženy poradí s rozchodem lépe než muži, a to dokonce i v případě, že jsou to ony, kdo dostanou kopačky. Muž, se kterým se rozejde přítelkyně, projevuje stejné stresové zatížení, jako kdyby těžce onemocněl. Proč to tak je? Víc pláčeme, křičíme a vyčítáme.

Ale umíme se svěřit, a to nám pomůže. Neřešíme tolik, co řekne okolí na náš aktuální stav. Muž se obvykle snaží před okolím skutečné rozpoložení mysli skrývat. Míváme více přítelkyň, na které se můžeme obrátit.

Díky bohaté představivosti už nás napadlo, jak to bude vypadat, kdybychom se snad rozešly s partnerem nebo on s námi. Muži si nic takového nepředstavují, a situace je proto velice zaskočí.


Deset rad, jak udržet vztah na dálku

18. srpna 2009 v 18:59 Pro holky

Jak to bude, miláčku?

Jestliže jednoho z vás čeká práce v neznámém prostředí, nesnažte se předčasně řešit detaily, které se ujasní až později za 'provozu'. Třeba kterou linkou bude přítel z Bruselu létat do Prahy... Ujasněte si důležité stěžejní body.

Na jak dlouho se práce v zahraničí rýsuje, jakým způsobem budete vzájem­ně komunikovat (například příslušnou techniku - kvalitní mobil, notebook, připojení k internetu, instalace skypu, webkamery apod. byste měli zajistit pře­dem), kdo se postará o společného domácího mazlíčka...

Vytyčte si cíl těšení

Přestože hlavně ze začátku nemusí být jasné, jak a kdy se budete vídat, už před odjezdem si můžete domluvit společné chvíle, na které se budete dlouhodobě těšit. Třeba vysněnou letní dovo­lenou. I kdyby pak na ni nakonec nedošlo, optimistický cíl vám umožní překlenout období, kdy se vám po partnerovi hodně zasteskne.


Manažerkou domácnosti

Nemalujte si, že se partner, který větši­nu měsíce tráví mimo vaši společnou domácnost, vrhne hned ode dveří na spravování kapajícího vodovodního kohout­ku nebo do výměny prasklé žárovky.

Bylo by však nespravedlivé, kdybyste všechny tyto starosti měla na krku sama. Promluv­te si tedy o rozumném navýšení finanční rezervy, která vám v případě domácí kalamity umožní přivolat si profesionální
pomoc.


Cestování napůl

Pokud to vaše rodinná situace dovoluje (čili nemáte ještě spolu děti nebo domácí zvířata, která vás přidrží na místě), rozdělte
si cestování spravedlivě mezi sebe. Jednou přijedete vy, jindy zase on. V obou 'táborech' si co nejdřív najděte společné styčné body. Rituály a místa, která máte rádi a spojujete si je se vzájemným vztahem.

Chvála doteku

Psychologové tvrdí, že jedinou oprav­dovou výhodou vztahu na dálku je fakt, že si partneři více váží společných chvilek. Zároveň však dodávají, že nedostatek vzájemných dotyků nenahradí virtuální kontakt ani náhodou.

Všechen čas, který máte k dispozici, byste měli věnovat jeden druhému. Což samozřej­mě neznamená po celou dobu zůstat pod peřinou. Ale využijte každé příležitosti, jak pocítit vzájemnou blízkost. Voďte se za ruku, hlaďte se, k partnerovi se může­te také v každé vhodné situaci 'tulit'...

Mluvte do detailu

Rozdělené páry mívají potíž s tím, že se toho od jednoho setkání ke druhému stane tolik, že časem rezignují na sdělování podrobnostíz každodenního života. To je ovšem ta největší chyba! Klidně povídejte i o tom, že váš pes by potřebovat dietu, co jste si přečetla v časopise a čím vás naštvala kolegyně z vedlejší kanceláře.

Jinak riskujete, že se každý ocitnete v jiné realitě. Péče o tuhle slož­ku vztahu je víc na ženě, muži nemají pro rozhovor tohoto typu příliš buňky. Přesto je velmi důležité ho mezi sebou neustále vést a zachovat si přehled o všedním životě partnera.

V zajetí očekávání

Nemůžete se dočkat, až přítel odloží kabát i notebook, vášnivě vás sevře v ná­ručí a vysvlékne ještě cestou do ložnice. Místo toho dorazí unavený úředník, který s heknutím dopadne na gauč a prosebně (v lepším případě) se zeptá, jestli jste nezapomněla koupit pivo.

Snažte se nepodlehnout nereálně romantickým vizím. Od nich je jenom krůček k výčitkám typu: "Je lepší se na tebe těšit, než když pak dooprav­dy přijedeš." Samozřejmě, že se výše popsané přání může splnit, ale reálnější je spíš druhý případ.

Dejte partnerovi čas na aklimatizaci a odpočinek, věci k aktuální­mu řešení nechte minimálně na ráno druhého dne. Případné hádky usilujte vyřešit konstruktivně, nepodléhejte náladám - na to opravdu nemáte dostatek společného času.

Nutnost se zabavit

Využijte období, kdy jste každý jinde, ke splnění vlastních cílů. Kdy jindy konečně zapracovat na své angličtině nebo vyzkoušet nový sport než teď? Naplánujte si aktivity, i kdyby se to vzdálenému partnerovi příliš nelíbilo.

Nemůže přece čekat, že budete sedět doma, dokud neza­štrachají jeho klíče v zámku. Vztah na dál­ku totiž musí stát na pevném základu vzájemné důvěry. Prakticky zakázáno je nad­měrné žárlení, kontroly, náhlé přepadov­ky a jiné aktivity, které by protějšku daly najevo, že je neustále pod vaším nemilosrdným drobnohledem.

Zůstaňte svá

Je jistě snazší stylizovat se do někoho, kým tak úplně nejste, několik dní v měsíci než v každodenním životě. Přesto bychom vám nic podobného nedoporučovali. Prav­da se stejně nakonec ukáže - nejpoz­ději na té vysněné společné dovolené - a pak by mohlo dojít na nepříjemná překvapení. Chovejte se prostě co nejpřirozeněji, nechcete přece, aby si o vás udělal zkreslený dojem.

Stop výčitkám

Rovnou si zakažte všechny věty na téma: "Ty si ani nedovedeš představit, co já jsem kvůli nám musela obětovat." "Ty si lítáš po světě, zatímco já sedím doma." "Máš na mě míň času než jindy." apod. Do vztahu na dálku jste šli oba a s vědomím toho, co to přináší. Následné výčit­ky nejsou fér. A partnerství vám vyjde jen v případě, že zůstanete v nové situaci silnými spojenci.

Pět tajemství, jak být skvělá kamarádka

18. srpna 2009 v 18:47 Pro holky
Rozumět si s přítelkyní při nakupování a na lekcích spinningu je jedna věc, ale trpělivě mlčet, když vás kamarádka donekonečna zahlcuje litaniemi o svém rozchodu, nebo ji taktně odradit od životní chyby dokáže jenom opravdová parťačka. Už jste objevila spřízněnou duši, které se můžete klidně svěřovat, protože se za vás vždy postaví? Skvělé! Následujte těchto pět osvědčených rad a vaše přátelství nic neohrozí!

1. Smiřte se, že chybuje

Sice se s ní smějete od rána do večera, ale občas vás prostě nejlepší kamarádka i pořádně vytočí. Své emoce byste měla zkrotit a přijmout parťačku i s jejími chybami. To znamená, že jí nezačnete hned vyčítat každou prkotinu a rozhodně se na ni nebudete dívat skrz prsty, když vyvede něco hloupého. Opravdové kamarádky totiž chápou, že jejich družka není vždy a ve všem dokonalá. Své dlouholeté přítelkyně si za to váží dvacetiletá barmanka Klára: "Není pro mě nic neobvyklého protančit celou noc v minisukni a na jehlách. Prostě mě baví flirtovat a slavit až do rána. Jenomže kvůli tomu mě spousta známých pomlouvá a dělají ze mě lehkomyslnou nymfomanku. Naštěstí mám Lenku, která mě neodsuzuje za to, že se potřebuju občas pořádně vyřádit. Když si ale myslí, že už zacházím příliš daleko, upozorní mě. Cením si jejího chování o to víc, že mě už spousta kamarádek odepsala."

2. Projevte zájem

Občas se stane, že vaše kamarádka slaví narozeniny na druhém konci města, venku leje jak z konve a vám se ani trochu nechce vyrazit. Co s tím? Překonejte nepohodlí, zatněte zuby a vyrazte svou drahou podpořit. V situacích, kdy vaší parťačce o něco jde, se musíte přemoct a dát přednost jejím potřebám před svými, obzvláště pokud hrozí, že jí kvůli plískanici za okny na večírek nedorazí půlka hostů. Snažte se sledovat vše, co je pro vaši kamarádku v životě důležité, i když vás tyhle její radosti dvakrát nevzrušují. Vůbec nemusíte chápat, proč fanaticky propadla bruslení, ale když se jí čas od času zeptáte, jaké už udělala pokroky, ocení váš zájem. Dáte jí najevo, že na ni myslíte, i když nejste právě spolu, a vytvoříte tak pocit větší blízkosti.

3. Buďte (občas) tvrdá

Někdy se prostě musíte zachovat jako mrcha. Alespoň tak si vaše chování může kamarádka zprvu vysvětlit. Samozřejmě to neznamená, že jí máte svádět přítele nebo vystavit její nahé fotky na Facebooku, ale být vůči ní absolutně upřímná - zvlášť v případě, kdy nikdo jiný není. Nejlepší kamarádce se těžce sděluje, že ji milovaný podvádí, kanárkově zelená jí opravdu nesluší a její kávový dech je přímo odpuzující. Ačkoliv vaší spiklence nemusí být takové poznámky příjemné, opravdová kamarádka je nejen přijme, ale nakonec i ocení. Důvěra a upřímnost jsou totiž klíčem k pevnému přátelství. Jenom tak bude vaše přítelkyně vědět, že se na vás může spolehnout. Svůj názor jí však nepředhazujte, pokud vás o něj sama nepožádá, a když se pustíte do kritiky, snažte se ji vyjádřit citlivě. Věta "V těchto šatech vypadáš příšerně!" bodne družku přímo do srdce, kdežto když prohodíte: "V těch modrých šatech vypadáš líp," vaše slova ji nezraní. Otevřenost své kamarádky ocenila i pětadvacetiletá fakturantka Irena. "Alice mi několikrát naznačovala, že můj nový přítel se jí moc nezdá, ale já ji podezírala, že mi jen závidí. Když jsem se s Dušanem rozešla, spousta známých mi říkala, že jim taky neseděl, ale jediná Alice měla odvahu to přiznat hned." Upřímnost ale není zcela na místě, když se týká věcí, které vaše drahá nemůže změnit. Zapomeňte proto na poznámky o odstávajících uších a křivém chrupu!

4. Pst, teď mluví ona!

Dokázat hovořit s kamarádkou na citlivá témata je stejně důležité jako umět mlčet, když je to třeba. Pokud se například přítelkyně konečně rozešla s tím příšerným IT technikem, odolejte touze vpálit jí, že jste jí přece od začátku omílala, aby ho pustila k vodě. Místo toho zatněte jazyk za zuby a nechte drahou vypovídat se. Dokázat mlčet a naslouchat byste měla i v případě, že váš život uhání dvousetkilometrovou rychlostí a máte novinek na hodinový monolog, zatímco vaše spřízněnkyně tolik nového od poslední schůzky neposbírala. Proložte své vyprávění otázkami, co se odehrálo u ní, aby viděla, že o její život máte zájem, i když zrovna neprožívá jiskřivé období.

5. Berte ji jako novou

Kdykoliv potkáte někoho, s kým si rozumíte, jiskří vám oči a těšíte se na další setkání. Jenomže stejně jako vztah i přátelství po určité době zevšední, což však není výmluva, abyste se přestala snažit. Nikdy proto neberte kamarádku jako samozřejmost. Často se jí ozývejte a na každé setkání dorazte se stejným nadšením jako na první rande. Vždycky tak s vámi bude ráda trávit čas.

15 věcí, za něž se neomlouvejte!

18. srpna 2009 v 18:32 Pro holky
Věčně vás honí výčitky? Možná je načase přitvrdit! Ať vás ani nenapadne trápit se!

Vraťte úder

Když vás někdo nutí dělat si výčitky, setřeste ho: "Nech mě žít, jak se mi líbí, a já dám pokoj tobě, ano?"

1. Máte chuť na pořádný nášup

Když jste hodinu potila duši na rotopedu, samozřejmě si zasloužíte víc než mizerný odtučněný pudink a ještě bez šlehačky!

2. Změnila jste názor

I zapřisáhlé vegance může zachutnat párek. Měníte se celý život - nebo snad stále milujete šmouly a posloucháte Kelly Family?

3. Nechcete zase k jeho matce

I kdyby byla stokrát příjemnější, ani omylem nemůže chtít, abyste s ní každou sobotu plela záhony a poslouchala, co nového ve Velmi křehkých vztazích. Touží vás vidět? Ať vás doprovodí při honu na nové džíny.

4. Věříte na horoskopy

I kdybyste je měla číst jen pro zábavu, proč si nepotvrdit, že i podle hvězd jste jako Rak správně dala tomu pitomci (Býk) kopačky?!

5. Opustila jste milého, protože mu nešel sex

Dostal už tisíc příležitostí i podrobný manuál, jak vás uspokojit, a výsledky nikde? To on by se měl omlouvat!

6. Máte šílené příbuzné

Opravdu nikdy si nenechte namluvit, že trable blízkých vrhají špatný stín i na vás!

7. Vážně už chcete chlapa

Jasně že si jako silná a samostatná žena poradíte i bez partnera, ale proč byste neusilovala o to, co doopravdy chcete?

8. Utrácíte za sebe

Aromamasáže nebo dokonalá kabelka jaksi za všechny peníze stojí. Jde vám o to, aby lidé chválili vaši skromnost, nebo abyste se cítila dobře a svá? Tak vidíte!

9. Měla jste trochu víc milenců

A muži se snad za něco takového stydí? Alespoň už máte jasno, co v posteli chcete.

10.Musíte přiškrtit účty

Když přátelé nechápou, že na drahé drinky a vymetání butiků teď nemáte rozpočet, opravdu to nejste vy, kdo je tu bezohledný.

11. Nemáte dost zkušeností

Nápadů ale přesto máte dost? Přestaňte každou myšlenku uvádět větou: "Možná je to jenom blbost, ale napadlo mě..."

12. Máte malé zpoždění

Kolikrát jste přešlapovala v krutých mrazech před kinem, protože kámoška měla "kapku zpoždění"? Jednou se to může stát i vám.

13. Milujete pochvaly

Když už se vám podařil takový zářez jako poskočit na místo vedoucí mezinárodních projektů, tak ať to celý Facebook ví!

14. Nemáte na nikoho náladu

Depka, černý den, chcete se zahrabat a jenom spát. Proč ne? A klidně přitom i vypněte mobil - taky bez výčitek!

15. Jste šťastná!

Kolem řádí krize, ale vy jste našla toho pravého a navíc máte skvělou práci, tak si obojí vychutnávejte plnými doušky!

První noc spolu!

18. srpna 2009 v 18:23 Pro holky
Pomilovali jste se, romanticky pomazlili a teď vás zjevně čeká velká zkouška. První noc u něj. Jste nervózní?

Pravda je, že toho můžete spoustu zkazit. Nejde o žádné prá­zdné strašení Uvědomte si, že jste se ocitla na jeho výsostném území. Kdo ví, jak dlouho tam žádná žena nebyla. Přesněji - žádná žena na celou noc. Až do RÁNA.

Není tajemstvím, že například zpěvák Karel Gott ve svých nejlepších letech, kdy mu krásky padaly do náruče jako kuželky, vyprovázel dívky v noci s po­klonami domů a vstával sám. Teprve v pozdějším věku mohl nazpívat hit Když muž se ženou snídá.

Muži, a zejména ti, kteří by se dali označit jako 'osamělí lovci', považují přítomnost ženy na svém teritoriu za znepokojující fakt. Jestliže se situace vyvinula ke společné noci, počínejte si navýsost opatrně.

Nenápadná příprava

Je dobré se připravit předem, jestliže se začne rýsovat možnost, že by k noci ve dvou u něj doma mohlo skutečně dojít. Ale pozor! Tato vaše příprava musí zůstat naprosto tajná, dotyčný se o ní nesmí dozvědět. Uložte si do kabelky kartáček na zuby.

Až ho budete muset vytáhnout v jeho koupelně, prohoďte něco ve smyslu: "Ještěže jsem zvyklá už od matury nosit si kartáček pořád s sebou. Půjčíš mi trochu pasty?" A ať vás ani nenapadne šoupnout ho do kelímku vedle toho jeho!

Znamenalo by to signál 'vlastně se k tobě stěhuju', který by v muži pravděpodobně vyvolal paniku. Dobré je mít u sebe i odličovací ubrousky, krém (pozor - popadněte ten s nápisem 'denní'), lesk na rty a řasenku, které vám pomohou při ranní exhumaci a žádného chlapa nepřekvapí.

Co budeme ráno snídat?

Jazyk za zuby, tuhle větu vůbec nevypouštějte z pusy, ani kdyby to s přespáním u něj vypadalo už opravdu nadějně. Je docela možné, že vám k snídani nabídne čaj ohřívaný v mikrovlnce a sáček chipsů. To vydržíte. Hlavně nekupujte ve večer­ce nic pro 'strýčka příhodu' a nedělejte hospodyňku v jeho vlastní kuchyni.

To, že umíte vykouzlit senzační omeletu z jediného zapomenutého vajíčka a hrs­tičky mouky, ocení až mnohem později. Nakonec... Přece můžete společně romanticky posnídat v nejbližší francouzské creperii. Nebo vás překvapí a dojde pro čerstvé rohlíky.

Pozor na atmosféru

Je to zrádnější, než si myslíte. Už jste se několikrát pomilovali, promazlili pár hodin, mírně se opili dobrým vínem a teď ležíte v tichém souznění. Stále zůstaňte ve střehu a nepodléhejte dojmu, že teď mu můžete svěřit svá tajemství.

Třeba tohle: "Víš... Já ve skutečnosti už pěkně dlouho hledám toho správného tátu pro své budoucí děti." Nechte mluvit jeho, získáte tím ve vztahu významné plus. Muži mají tendenci zamilovat se do žen, které je poslouchají a kterým se mohou vypovídat. Nepropásněte příležitost něco se o něm dozvědět.

Rozhlédněte se

Stejně výmluvně jako jeho řeč k vám promlouvá i jeho obydlí. Snažte se nenápadným rozhlížením vypozorovat z předmětů v bytě, jaké jsou koníčky vaší nové známosti. Sbírka CD, DVD nebo třeba pět eletrických kytar vám hodně napoví a poskytne náměty ke konverzaci.

Za všech okolností se první večer chovejte jako návštěva, i kdyby zazněla věta: "Buď tady jako doma." Nechte se pohostit (rozhodně se nevydávej­te do ledničky na vlastní pěst), nechte se obsloužit (maximálně se zeptejte, jestli by se mu nelíbila pomocnice), o všechno si řekněte (nehledejte ručníky ani tam, kde úplně určitě jsou).

A v čem budu spát?

Třeba usnete nazí po dalším kole něžností jeden druhému v náručí a najed­nou bude ráno. Jenže třeba ne... Kartáček vám sice prošel, ale nic jako noční košili z kabelky prostě vytáhnout nemůžete. Scény z romantických filmů, kdy se dívka nastěhuje do jeho trička nebo košile, jsou sice působivé, ale v praxi trochu ošemetné.

Nemůžete je jen tak popadnout. A navíc... Tričko, které měl celý den na sobě, není zrovna lákavá trofej. Vypozorujte, jakou má náladu, a podle toho se zařiďte. S některými muži můžete zažertovat i na téma - nezůstalo ti tu něco po kráskách, které jsi uhranul přede mnou? Pravděpodobně se dovtípí a řekne něco ve smyslu: "To sice ne, ale mohl bych ti půjčit něco svýho."

A jak budeme spát?

O tom si možná budete muset rovněž promluvit. Vy se můžete chtít tulit natěsno, on v objetí nikdy neusne. Nebo obráceně. Vemte debatu s humorem a domluvte se na kompromisu. Netlačte na pilu. Mnoho mužů považuje například držení za ruku před spaním za velmi zavazující záležitost a potřebují se k ní teprve dopracovat.

Je docela pravděpodobné, že váš partner usne dřív. Už jen proto, že po orgasmech se do těla mužů vyplavují uspávací hormony. Využijte příležitosti a tiše si ho prohlédněte zkoumavým pohledem, který byste si přes den nemohla dovolit.

Dobré ráno

Stejně intimní jako usínání je první společné ráno. Nebuďte příliš náročná, nepodléhejte vlastním romantickým představám. Možná poprvé poznáte, jaká je láska vašeho života po probuzení nesnesitelný nekomunikativní morous.

Co opravdu nedělejte!

 • Nekritizujte nepořádek - ani v koupelně, ani nikde jinde.

 • Nesbírejte po něm oblečení, i kdyby je házel kolem sebe.

 • Vy neházejte kolem sebe nic - co z vás strhal ve víru vášně, to příležitostně posbírejte později.

 • Nezalévejte mu kytky, i kdyby vás pohled na ně týral.

30 nejlepších vztahových rad

18. srpna 2009 v 18:12 Pro holky

Když spolu začínáte

1. "Pozor na citové vyděrače a potížisty! Pokud nechcete skončit se zlomeným srdcem, ruce pryč od chlapíků, kteří mají víc problémů než vy, borců tvrdících, že všechny jejich bývalky jsou hloupé krávy, nebo dobrodruhů, kteří vám namlouvají, že kvůli vám se změní a stanou se lepšími."
Natálie Benešová, obrazová redaktorka


2. Když ve vás nejlepší přátelé nového partnera vzbuzují odpor, zkuste včas zjistit, co přesně vám vadí. Muž si totiž většinou vybírá kamarády podobného ražení, jako je on sám, a proto vám už první setkání s jeho smečkou pivních skautů mnohé napoví. Jestli se přátelí s partičkou podivných existencí nebo je naopak zcela bez parťáků, zbystřete.


3. Dopřejte si s novým objevem zkušební dobu, než kývnete, že opravdu chcete vážnou známost. Alespoň tři měsíce randěte nezávazně - týden na prozkoumání všech stránek partnera opravdu nestačí. Už od prvního rande zacilte svou pozornost na všechny jeho nedostatky a otestujte si, jak jedná v zátěžových situacích, třeba když má starosti v práci, naštve ho příbuzný nebo dřepí za volantem v zácpě.


4. Nechte ho, aby první vyslovil stěžejní slova miluji tě. Muži potřebují víc času, aby si v mozku urovnali své city a vyjádřili je. Když uslyší osudovou větu jako první od vás, možná ho zatlačíte do rohu a donutíte k předčasnému vyznání, které ještě nemyslí zcela vážně.


Když už jste parťáci

5. "Nesnažte se ho vlastnit. Jakmile chlapíka moc hlídáte a neustále kontrolujete telefonem nebo e-maily, dosáhnete jedině toho, že vám bude chtít utéct. Dejte mu dost svobody, a jestli ji zneužije, alespoň včas zjistíte, že by vás pro něho byla škoda!"
Michaela Klevisová, redaktorka

6. Chcete se s ním konečně usadit? Místo naléhání a přemlouvání ke společnému bydlení se stýkejte s ostatními šťastnými dvojicemi, které milý zná a považuje je za skvělý pár. Soužití ve dvou mu pozvolna začne připadat jako zajímavá zábava.

7. Jestli pěstuje zálibu, která vám zrovna dvakrát nevoní, jako například úterní zápas v házené, nesnažte se ho za žádných okolností nutit, aby s ní kvůli vám přestal. V budoucnu by vám to mohl vyčítat! Navíc by se drsné ultimátum "buď házená, nebo já" stejně dříve či později obrátilo proti vám.

8. "Ne vždy přítel důkladně poslouchá, co mu dvacet minut nadšeně štěbetáte. Když už se vám ale sám snaží něco sdělit, obzvlášť ohledně vašeho vztahu, nastražte uši. Tahle slova zřejmě myslí vážně!"
Radka Horská, grafička

9. Smiřte se s tím, že doma nejspíš nemáte mistra světa v postřehu. Chlap si nemusí všimnout, že na sobě máte novou sukni za tři tisíce, zato vám klidně pochválí levnější model, který už jste na sobě měla desetkrát, ale jemu se v něm prostě líbíte, takže mu pořád připadá jako nový. Čeho si však zaručeně všimne? Když se v oblečení, které máte na sobě, necítíte ve své kůži.

10. "Neměňte kvůli miláčkovi celý šatník! Když začnete chodit s uhlazeným manažerem, nemusíte všechna svá veselá trička nahradit košilemi. Pokud se do vás zamiloval jako do rozevláté bohémky, ženy v kostýmku, kterými je denně obklopen, ho asi moc nepřitahují!"
Veronika Štefanová, módní a kosmetická redaktorka

11. "Až milý vyrazí na pařbu bez vás, nevyčítejte mu, že musíte tvrdnout doma u televize, ale zábavu mu přejte. Získáte ničím nerušený čas na vlastní koníčky! Gesto, které po návratu z tahu ocení: Nechte mu na stole dobrou večeři a rozsvícenou lampičku. Na návrat k vám se bude vždy těšit."
Linda Hušková, výtvarná ředitelka

12. "Pokud je partner skalním fanouškem Sparty, odpusťte si provokativní poznámky jako ,kdy vám ten stadion na Letné spadne na hlavy' nebo ,do Ligy mistrů se stejně neprobojujete'. Jak jde o kluby jejich srdce, nemá drtivá většina chlapíků pro rýpavé poznámky porozumění. Mohla byste se dočkat nepřiměřené reakce, která by slibně se rozvíjející vztah zahubila už v zárodku."
Vladimír Daňha, jazykový redaktor

13. "Přestaňte po bytě sbírat jeho špinavé svršky. Ztratí tak kontrolu nad svými věcmi, což nemívají dospělí muži rádi, a přivodíte si otravné otázky typu: ,Miláčku, kde mám ty fialové ponožky?' Když si navíc zvykne, že špinavé košile upuštěné na podlahu se druhý den zázračně ocitnou ve skříni vyprané a vyžehlené, jste na nejlepší cestě vypěstovat si z partnera dítě, kterým časem stejně začnete pohrdat. Prostě ho nechte, ať stav svých svršků a spodků zhodnotí sám a postará se o jejich včasné dodání do koše na prádlo či pračky. Vydržte, on to udělá!"
Sabrina Karasová, šéfredaktorka

14. "Nehádejte se s ním o věcech, které stejně nezměníte. Přijetí Lisabonské smlouvy nevyřešíte a ani shodný pohled na postmoderní filozofii nebo globální oteplování není nutný, aby vám vztah dobře fungoval. Občas zabráníte zbytečné hádce, když raději polknete námitky a připustíte, že na partnerových slovech může něco být."
Lucie Šedivá, manažerka redakce

15. Když už dojde k hádce, dejte si dobrý pozor, jakými urážkami drahého zasypete. Krutý slovní útok vám sice později pravděpodobně odpustí, ale nikdy na něj nezapomene!

16. "Učte se mít na sobě ráda věci, které na vás zbožňuje on. Většina mužů opravdu chválí upřímně a vaše přílišná sebekritika je dost odrazuje."
Daniel Sklenář, fotograf

17. Jeho zájem si udržíte, když mu nebudete objasňovat každý detail svého života, ale ponecháte si vlastní třináctou komnatu plnou tajemství. Příklad: Až se zeptá, co jste prováděla na dámské jízdě v létě u moře nebo proč jste se zdržela v práci, jen se vědoucně pousmějte.

18. "Když vašeho parťáka nebaví domácí práce a věčně se kvůli nim hádáte, jděte občas vytřít podlahu v krajkovém spodním prádle. Drahý se rychle a rád zapojí, aby byl úklid dřív hotový a konečně jste se mohli přesunout k zábavnější činnosti. Pročistíte si hnízdo i atmosféru."
Veronika Kredbová, zástupkyně šéfredaktorky a editorka

19. Nenechte drahého, aby vás nerušeně pozoroval, jak si u zrcadla vytrháváte obočí, vykonáváte potřebu na toaletě nebo provádíte depilaci jakékoliv části těla. Dopřejte mu pocit slastné iluze, že takhle bezchybně upravená jste se prostě už narodila.

20. "Mluvte s ním přímo. Raději rovnou řekněte, jaký dárek byste ráda k narozeninám nebo do jaké restaurace chcete jít. Muži se neradi namáhaji s výkladem nejasných signálů. Jestli si chcete ušetřit zklamání, vyjádřete se jasně."
Dalibor Demel, cosmo autor

21. Berte drahého jako rovnocenného partnera a nestylizujte se do role jeho matky. Rodičku už jednu má a po milostném vztahu s ní určitě netouží! A pokud ano, tak raději co nejdřív vezměte nohy na ramena!

22. Vštěpovala vám babička, že nemáte špinit studánku, ze které pijete nebo z níž se chystáte v budoucnu ještě napít? Tahle roky prověřená pravda platí i o vztazích a rozchodech!


Když dojde na krizi

23. Jestli vyšťouráte v jeho minulosti něco, co se vám dvakrát nelíbí, například že podvedl bývalku nebo přítele, chtějte vědět, jaké měl k takovému chování důvody a jak ho situace poučila. Když se kaje a chce se napravit, nelámejte nad ním hůl.

24. Když uklouznete a vyspíte se na sólové dovolené se sexy Řekem nebo na služební cestě prožijete románek s kolegou, dobře si rozmyslete, zda máte drahému své náhodné povyražení přiznat. Pravda v lásce totiž někdy mnohem víc bolí, než pomáhá.

25. Nevyhazujte věci po expříteli. Schovejte je třeba do krabice a uložte ji k dočasnému odpočinku na půdu nebo do komory. Možná vám tyhle suvenýry pomůžou překlenout budoucí rozchody a třeba jednoho dne objevíte, že vám bývalý zanechal opravdové poklady, které se vám teď hodí.

26. Ani nejskvělejší vztah není stále bez mráčku a může časem dospět do těžké krize. Rozchod rozhodně patří mezi snadnější, ale ne vždy nejlepší řešení.

27. "Až partner provede nějakou hloupost, vyřešte s ním prohřešek okamžitě a pak se k tématu nikdy nevracejte. Chlapi mají krátkou paměť a je zbytečné se trápit něčím, co už milý dávno pustil z hlavy. Klidně mu důkladně vynadejte, ale pak průšvih pusťte z hlavy - navždy!"
Ivana Růžičková, redaktorka

28. Vyhraďte si nástěnku nebo krabici na vaše společné zážitky, třeba na vstupenky do kina, účty z restaurace, fotky z dovolené a další upomínkové předměty. Budou vám nejen v krizovém období připomínat, kolik hezkých chvil jste už spolu zažili, a nejspíš vám podvědomě pomohou ujasnit si, zda váš vztah stojí za další snahu a úsilí.

29. Život je dlouhý. Jestli vám opravdu vztah skřípe, nebojte se dát si malou pauzu. Neznamená to, že se k sobě s milým v budoucnu nevrátíte.

30. Život je ale také krátký. Nezapomínejte, že žádný muž by neměl být zárukou vašeho celoživotního štěstí, jen jedním z jeho pilířů. Zkuste se pravidelně sama pro sebe zasmát nad situacemi, které vám osud přináší, a brát si z nich ponaučení.

Láska a nevěra

18. srpna 2009 v 18:04 Pro holky
Podvádí vás s jinou a tvrdí, že ji nemiluje. A vás? Může vás hluboce milovat, když vám cíleně zahýbá?

Neexistuje snad žena, která by po odhalení partnerovy nevěry nepoložila otázku: "Ty už mě vůbec nemiluješ?" Spousta mužů na ni odpoví: "Ale ano, miluju tě. Jak se vůbec můžeš takhle ptát?" Poslední slova podváděnou ženu zpravidla rozčílí. Jak se může takhle ptát?

A proč by nemohla? Vždyť ho přece právě usvědčila z nevěry! To je mu málo? Jak se on může tak hloupě ptát? Přece kdyby ji miloval, nepodvedl by ji. Člověk neubližuje tomu, koho miluje. Když ubližuje, nemiluje. A on jí ublížil. Což znamená, že o lásce jenom mluví, necítí ji. Miloval ji vůbec někdy?

Láska rovná se…

Řešila jsem to s jedním svým bývalým také. Podvedl mě a já chtěla vědět, jak to tedy s jeho láskou ke mně je. Odpověděl mi, že jeho vztah ke mně se nezměnil. Že prý mě miluje. S tou druhou šlo jenom o sex. No jistě… Vždycky (skoro vždycky) jde jenom o sex, když si partner začne s jinou ženou. Málokteré ženě se tomu chce ale věřit. Láska pro většinu žen rovná se věrnost a obětavost.

Obětavým se partner stane tehdy, když svoji rozkoš ze sexu s jinou ženou, případně s jinými ženami, obětuje kvůli lásce, kterou cítí ke své partnerce. Stručně řečeno nechá si zajít chuť, protože láska k partnerce a harmonický vztah s ní mu stojí za víc než za pár prchavých okamžiků milostného uspokojení. Není-li obětavý a věrný, nemiluje. Dohromady to skloubit nelze, v tom má většina žen jasno.

Přesto nám muži opakovaně tvrdí tři věci. Za prvé - skloubit to lze. Za druhé - jsou v tomto směru jiní. Za třetí - my tomu nerozumíme. My se naopak bráníme. Samozřejmě že tomu rozumíme. A proto víme, že "jsme jiní" je jenom výmluva. Čímž se diskuze dostává zase na samý začátek: "Kdybys mě miloval, neudělal bys to. Buď od té dobroty a nelži mi aspoň v tomhle!"

Ohraná písnička

Můj bývalý mě přesvědčoval, že nelže. Můj současný partner v našem (prý) čistě teoretickém rozhovoru připustil, že by si - tedy opravdu jen čistě teoreticky - dovedl představit situaci, kdy milující partner podvede svoji partnerku se ženou, ke které nic necítí. A opět ta samá, notně ohraná písnička. Jsme jiní, vy tomu nerozumíte, dokážeme na rozdíl od vás oddělovat sex a lásku a nečiní nám to žádný zvláštní problém… "Jsou to jenom řeči, kterými to omlouváte," namítla jsem.

Pokrčil rameny: "To je tvůj pohled, jenomže si musíš uvědomit, že nejsi průměrný muž." Výborně. Takže mi nezbude než mu věřit? "Popravdě řečeno," dostalo se mi suché odpovědi, "to by bylo úplně to nejlepší." S velkým úsilím a po velkém vnitřním boji jsem nakonec spolkla otázku, která mě během rozhovoru začala pronásledovat a která by asi ve stejných chvílích napadla většinu žen.

Co když nemluvíme jenom teoreticky a on vychází z vlastní ověřené zkušenosti? Co když ví, že je možné milovat a přitom vesele podvádět jednoduše proto, že to tak dělá? To jsou velmi nebezpečné myšlenky, které mají neobyčejnou schopnost držet se v hlavě. Ani nevinné teoretické rozhovory o případných nevěrách a postojích k nim nejsou zrovna dvakrát bezpečné.

Jednou partner odpoví malinko vyhýbavě, uhne očima, aniž by tím cokoli myslel, a problém je na světě. Ten může vyvolat i naopak přílišná upřímnost, kdy partner nikterak neuhýbá, ale zcela otevřeně vám popisuje své pocity, postoje a názory. A vy se nestačíte divit, koho to po svém boku vlastně máte.

Ta nejlepší

Pětatřicetiletý Roman, spolumajitel jednoho knihkupectví, tvrdí, že své manželce nelže, když ji ujišťuje, že ji i přes nevěru miluje. On dokonce tvrdí, že k ní má díky nevěře ještě blíž. A není to prý jenom výčitkami svědomí. Pochopil, že ona je pro něj tou nejlepší partnerkou. "Nepodvádím manželku, kudy chodím," vysvětluje, "tak nějak se sešly okolnosti a já jsem si neuměl poručit, abych přestal.

Po celou dobu jsem si ale uvědomoval, že svoji ženu miluju. Skutečně, objímal jsem se s jinou ženou a místo výčitek svědomí jsem cítil hlubokou lásku k ženě své. Když jsem se s ní pak ten den potkal, měl jsem mnohem větší radost, že ji vidím, než jindy. I sex tu noc byl lepší.

Ne vášnivější ani odvážnější, nebyl ani delší, ale zkrátka lepší. Snad intimnější." Ale když ji miluje, proč ji vůbec podváděl? "Nemám spojený citový vztah a sex tak pevně, že by se nedaly rozdělit. Dokážu na sex s jinou ženou okamžitě zapomenout. Naopak dokážu milovat svoji ženu i bez sexu, což se nám stalo, když se mnou několik měsíců po porodu nebyla schopná spát."

Morální apel

Podle psychologa Matta Ridleyho se dá docela dobře věřit i tomu, že člověk, který je druhému nevěrný, může svého partnera skutečně milovat. Je přesvědčen, že lidé si na sebe svým způsobem ušili bič, když začali mimomanželský sexuální styk označovat a chápat jako "podvod". Samotné slovo nevěra je podle něj problematické, protože obsahuje silný morální apel.

Když budeme chápat sexuální styk jako přirozenou lidskou potřebu, potom prý není důvod ho spojovat s morálkou a věrností. V sexu jako takovém není z čistě biologického hlediska nic morálního ani nemorálního. Sexuální akt je výsledek sexuálního pudu. Na druhé straně člověk nejedná pouze podle toho, co mu říkají pudy, ale používá rozum a vytvořil si řadu etických zásad a kodexů, které ta která společnost či to které společenství musí dodržovat, má-li v něm být pořádek.

Všichni nějaké to pravidlo občas porušíme, ale problém nastává tehdy, když se to stává příliš často, a dále pak tehdy, když nejsme jednotní v tom, která pravidla jsou zásadní a u kterých lze být benevolentní. Potom může dojít k tomu, že zatímco vy máte nevěru na pomyslném prvním místě žebříčku toho nejhoršího, co on by vám mohl provést, on ji má někde ve druhé půlce, protože citový vztah k vám a sex s jinou ženou nespojuje.

Po nějaké době jsem usoudila, že můj bývalý nelhal, když tvrdil, že mě i přes nevěru miluje. Kamarádka, která svému partnerovi nevěřila a rozešla se s ním, se v dalším vztahu dopustila nevěry sama a změnila názor: "Myslela jsem si, že není možné zároveň milovat a zahýbat. Pak jsem sama zahnula muži, kterého miluju a se kterým chci mít děti. Takže vím, že tvrzení 'miluješ rovná se nezahýbáš' a 'zahýbáš rovná se nemiluješ' neplatí. Občas se věci prapodivně semelou."

Na čem nám záleží?

Psycholog Douglas Kenrick tvrdí, že lidé instinktivně rozlišují mezi partnerem, s nímž chtějí žít v manželství, a mezi tím na jednu noc. Kenrick v jednom výzkumu vyzval účastníky, aby podle čtyř stupňů závažnosti vztahu oznámkovali různé vlastnosti svých potenciálních partnerů.

V případě partnera pro manželství se u obou pohlaví na prvním místě objevila inteligence, dále to byly laskavost, společné zájmy a smysl pro humor. Z odpovědí vyplynulo, že u dobrodružství na jednu noc záleží na inteligenci nesrovnatelně méně. Zvláště v případě mužů…

5 tipů na sexy piknik

18. srpna 2009 v 17:56 Pro holky
Místo obyčejných obložených baget mlsejte na kostičky nakrájené sýry, zeleninu, salámy a olivy. Dobroty naporcujte už doma a zabalte do alobalu, aby zůstaly svěží. Vezměte s sebou dvě vidličky či párátka a navzájem se láskyplně krmte.


Blýskněte se sexy salátem. Uvařte kuskus a krevety, obojí nechte vychladnout, smíchejte s jemně nakrájenou salátovou okurkou a drobně nasekanými rajčaty, vše pokapejte olivovým olejem a citronovou šťávou, posypejte čerstvou petrželkou a podle chuti dokořeňte. Než vyrazíte na piknik, pestré letní jídlo dejte pořádně vychladit do lednice.


V jižních zemích se lidé rádi po každém chodu osvěžují studeným mátovým čajem. Připravte ho doma a nalijte do termosky. Můžete do něj přidat i pár lístků čerstvé máty. Bonus: Po vypití budete mít krásně svěží dech.


Jako dezert mlsejte sušené datle, fíky, meruňky a banánové plátky. V horku se neroztečou jako čokoláda nebo sušenky.


Vezměte s sebou navlhčené toaletní kapesníčky, kterými si po hodokvasu utřete ruce. Chladivým a voňavým ubrouskem můžete drahému jemně přejíždět po zátylku, spáncích a po předloktích. Hned se oba dostanete do něžné nálady.

Jste stíhačka? Pět rad, jak přibrzdit

18. srpna 2009 v 17:50 Pro holky
Než vaše špatně skrývaná žárlivost zničí vztah, který stojí za to, podnikněte pět zpomalovacích opatření. Muži se 'grippenek' bojí a dřív nebo později před nimi obvykle raději utečou.

Pravděpodobně si podprahově uvědomujete, že vaše chování překračuje přijatelné meze. Někdy se dokážete opanovat, ale většinou se vám to nedaří. Zpětně se omlouváte a slibujete, že už se to nestane. Ale stane, pokud se 'něco' nezmění. Začněte u sebe.

Nadměrná žárlivost je totiž především váš problém, obvykle vyplývající z vlastní nejistoty a nízkého sebevědo­mí. Dokonce natolik závažný, že pokud ho vůbec nezvládáte, neměla byste odkládat návštěvu psychologa.

Následující rady by vám však mohly v krocení vlastní žárlivosti významně pomoci. Nenalhávejte si, že jde o přirozený projev lásky. Tím je totiž úplný opak - důvěra.

Zjistěte, o co u vás jde

Psychologové rozlišují v zásadě dva typy žárlivosti. Žárlivost chorobnou, která vzniká a žije svým vlastním životem bez závislosti na konkrétních podnětech. Žárlíte na všechny potencionální milostné sokyně, ale vaše zášť se může týkat i partnerovy matky, přátel, práce nebo koníčků.

Druhý druh - žárlivost reaktivní - je logickým výsledkem součtu varovných signálů, které se k vám dostanou. Může ji vyvolat partnerovo chování (například má ve zvyku nadměrně flirtovat nebo vás odsunovat z různých důvodů na druhou kolej) nebo máte nějaký jiný důvod k domněnce, že je vám nevěrný.

Jestliže vás spaluje žárlivost, ptejte se tedy napřed sama sebe, jestli pro ni existuje nějaký racionální podnět. O který 'druh' se u vás konkrétně jedná?


Řekněte to nahlas

S výsledkem inventury ve svých pocitech partnera ve vhodné chvíli seznamte. V případě konkrétního podezření se však předem připravte na možnost, že se rozhovor může vyvinout i zcela opačně, než jste doufala.

Třeba tak, že se partner k nevěře přizná a doteď pouze hledal možnost, jak si promluvit o rozchodu. Pokud však cítíte, že vaše žárlivost nepramení ze žádných jiných zdrojů, než z hloubi vaší nejisté psychiky, vynasnažte se partnerovi své rozpoložení co nejpřesněji popsat.

Když uvidí, že své uzurpátorské sklony vnímáte jako problém, se kterým chcete něco udělat, bude přístupnější vám pomoct a pravděpodobně lépe snese negativní projevy, které vám občas ujedou. Minimálně konečně pochopí, odkud se berou.


Domluvte si pravidla

Regulérně požádejte partnera o pomoc. Vynasnažte se zmapovat a obrousit společnými silami třecí plochy. To se vám podaří jen v případě, že pojmenujete, co vám vadí. Příklad: "Když jsi na firemním večírku a napíšeš mi SMS, že je tam skvělá zábava, nezvládám se s tím vůbec vyrovnat." nebo "Nemůžeš čekat, že nebudu žárlit na tvou kolegyni z práce, když s ní probíráš plán porady v osm večer po telefonu." nebo "Vadí mi, když celé hodiny surfuješ na internetu.

Napadá mě, jestli nekomunikuješ s nějakými ženami." Je docela dobře možné, že si váš protějšek dopady svého chování vůbec neuvědomuje. Jasně mu řekněte, co s vámi která situace dělá, a hledejte cestu, jak je eliminovat.

Jestliže partner vaši upřímnost neocenil, míní vás v tom nechat se slovy: "Ale to je tvůj problém", popřemýšlejte, jestli stojí za to ve vztahu setrvávat a dál se trápit kvůli někomu, kdo vám není ochoten podat pomocnou ruku.

Vypište pocity

Zkuste žárlivost odventilovat jiným způsobem než hádkou nebo ostrým stíhacím startem. Zní to sice jako trochu staromód­ní rada, nicméně možnost vypsat se ze svých pocitů stále dobře funguje jako ventil.

Navíc vám záznamy dobře poslouží v případě, že byste skutečně musela navštívit odborníka přes lidskou duši. Zázna­my o vás budou vypovídat zcela přesně a umožní snáz najít cestu k úlevě.


Zapracujte na sobě

Je nutné změnit vlastní stupeň sebeúcty. To představuje bezesporu nejtěžší úkol, který vás čeká, ale pusťte se do něj neprodleně. Přemýšlejte, co vám může zvednout sebevědomí. Potřebujete si vybudo- vat vnitřní pocit zn: "Stojím za to, aby byl právě se mnou." Začněte hubnout, cvičit, učit se cizí jazyky...

Analyzujte, s čím jste ve svém životě nespokojená. Jakmile to zjistíte, držíte v ruce klíč od Pandořiny skříňky vlastní žárlivosti. Možná se vám ji nepodaří uzamknout beze zbytku (chroničtí žárlivci se zcela změnit obvykle nedokáží), ale máte šanci dostat ji pod kontrolu.

Kdy už to fakt přeháníte

>> Lezete partnerovi do věcí, kontrolujete mu potají kapsy, mobil nebo počítač.

>> Chystáte na něj pasti - například přesvědčíte kamarád­ku, aby ho otestovala sváděním.

>> Pořádáte namátkové kontroly osobně nebo telefonem (v jeho práci, na sportovištích, na pánských jízdách).

>> Představy, že je vám nevěrný (i s detaily) vám zaměstnávají mozek víc než například pracovní úkoly.

>> Nejste schopna racionálně posoudit situaci. Třeba fakt, že se partner musí občas bavit s bývalou manželkou, protože spolu mají dvě děti.

>> Nedokážete svou žárlivost opanovat ani před svědky, například před vlastními dětmi.

>> Cítíte neustálé nutkání svou žárlivost projevovat, nemůžete se zbavit nutkavých myšlenek.

Pět letních chytáků na muže

18. srpna 2009 v 17:33 Pro holky
Nastražte celý systém letních pastí na vysněného kluka. Zaklapne urči­tě alespoň jedna z nich, ne-li rovnou všechny najednou.

Pohled z výšky

Po sezonách balerín se trend v dámské obuvi letos vrátil ke klasickým vysokým podpatkům. Což je pro všechny svůdnice dobrá zpráva. Opatřete si barevné sandálky, dopřejte nohám perfektní profesionální péči, aby dobře vypadaly, a vyrazte na letní rande nepřéhlednutelným krokem.

Vědci z Woodwardské university se efektem přitažlivosti vysokých podpatků na opačné pohlaví seriózně zabývali a odhalili, že ženám se opticky protáhne silueta a díky mírnému prohnutí páteře neodolatelně povystrčí zadeček. Pokud se s jehlovými podpatky na delší vzdálenosti příliš nekamarádíte, dejte si záležet alespoň na každém vystupování z automobilu.

Okamžik, kdy žena svůdně vysune lýtko v elegantním střevíčku, byl podle jednoho z rozsáhlých průzkumů v USA vyhodnocen jako třetí nejpřitažlivější v kategorii 'z běžných denních situací'. Odpovídaly tisíce mužů, a to už stojí za detailní propracování strategie.

Uvolni se a přitáhni pásek

Protiřečíme si jen zdánlivě. Někde je zkrátka potřeba méně - například laku a tu­židel do vlasů, muži dávají přednost vzdušným účesům, které jakoby lákaly k pro­hráb­­nutí rukou. Jinde je doslova žádoucí přitáhnout.

Výstup dlouholetého zkoumání vědců celého světa na téma: "Která žena je pro muže od pohledu nejpřitažlivější?" je následující: Ta, jejíž WHR rovná se 0,60-0,70. Přeloženo: zkratka WHR (Waist to hip ratio) označuje poměr pasu a boků (pas děleno boky) a nemá nic společného s vá­hou. Jde o vá­bivou 'disproporci' postavy, signalizující podvědomí potencionálních partnerů, že jste plodná.

Jestli vám nevycházejí žádná lichotivá čísla, dokonce i v případě, že máte značnou nadváhu, neváhejte zdůraznit pas. Pokud nepřekročíte mí­ru vkusu (s tím vám mohou poradit odborníci), můžete leda získat.
Náš tip: Co ještě (podle průzkumů) funguje? Romantic­ké volánky, přiměřeně blýs­kavé ozdoby přitahující oči, bílé perly na opálené šíji.

Pohyb jako finta

Typicky letní sporty nabízejí velmi dobrou příležitost k předvedení svůdných křivek, které se po zbytek roku venku halí do vrstev oblečení. Mnohem snáz se seznámíte na cyklistické vyjížď­ce nebo in-line bruslích v parku než ve vánici na běžkách.

Vytěžte co nejvíc pohodové sváděcí nálady ze sluníčka - domluvte si s kamarádkou třeba výjezd na beach-volejbalový turnaj. Tam se to bude lačnými sportovci jen hem­žit. Nemusíte přece rovnou hrát, stačí tam být, případně fandit. A nezapomeňte si doma červené tričko...

Flirtuj zásadně před obědem

Závěry britských odborníků, zveřejněné nedávno v prest­i­žním časopise British Journal of Psychiatry hovoří jasně - mnohem snáz se lidé seznamují v období takzvané­ho 'předobědového hladu'. Pro muže to dokonce platí dvojnásob oproti ženám, mají totiž tendenci více se nasytit!

V praxi to znamená, že najedení pánové jsou méně akční v konverzaci a dokonce si takové skvělé příležitosti, jakou je nepochybně seznámení s vámi, mnohdy vůbec nevšimnou. Libido stoupá přímo úměrně s vytrávením. Jestliže se vám tedy líbí dej­me tomu některý z kolegů z prá­ce a dostanete pozvání na oběd, nenechávejte si
raději konverzaci až nad zákusek.

Zkuste ho zaujmout už cestou do restaurace nebo během vybírání jídla. Přesto­že byste tomu nejspíš nevěřila, hladový se na vás dívá docela jinýma (doslova hltavýma) očima! Na letní dovolené, máte-li v plánu políčit například na jiskřivé Italy nebo Španěly, počkejte s flirtováním po siestě, těsně po obědě vaše snaha přijde skoro určitě vniveč. Kolem šesté začínají místní muži ožívat (od plážových svůdníků až po seriózní manažery) a rozhlížet se.

Vsaď na červenou

Porfesor Andrew Elliot z University of Rochester v New Yorku provedl nedávno sérii pěti navzájem navazujících pokusů, ze kterých jednoznačně vyplynulo, že červená barva přímo podporuje zamilovanost a romantičnost. "Mohlo by to být výsledkem sociálního předurčení, mnohem pravděpodobněji to ale souvisí s hlubšími biologickými kořeny.

Vztah k červené barvě se totiž během páření dá vystopovat i u jiných druhů savců a ptáků," vzkazuje profesor Elliot a dodává: "Je fascinující, když člověk zjistí, že něco tak všudypřítomného, jako je barva, může mít vliv na naše chování bez našeho vědomí." Z pokusů vyplynulo, že muži hodnotí ženy v červeném oblečení jako atraktivnější, sexuálně žádanější a pohled na ně v nich vyvolává více romantických představ!

Ani růžová, jak se ženy často mylně domnívají, na červenou nemá. A zase máme, dámy, štěstí. Červená jednoznačně patří mezi aktuální letní trendy, zařaďte ji proto do svého šatníku nebo botníku a čekejte, jaký úlovek se na ni chytí.

Aby bylo 2. rande

18. srpna 2009 v 17:25 Pro holky
Slíbil, že zavolá, ale už se neozval? Možná jsi někde udělala chybu. Čti, čím si druhou schůzku pojistíš.

Seznamování proběhlo podle tvích představ. Novému uchvatiteli jsi do detailu vylíčila svůj život, ujistila ho, jak jsi jedinečná a na roztrhání, a s uspokojením si vyslechla slib, že brzy zavolá. Jenomže teď už dva týdny okusuješ telefon a marně čekáš, kdy tě pozve na druhou schůzku! Kde se stala chyba? Zjisti, co muže odrazuje od touhy znovu se s tebou vidět a jaké kroky v zájmu dalšího rande nadobro vymaž ze své seznamovací strategie.

Chyba č. 1: Vaše oblečení

Ačkoliv si libujete v módních trendech a do šatníku jste vpašovala hned patero žhavých sultánských kalhot s rozkrokem po kolena, horký kandidát na lásku nemusí takový úbor na první schůzce zhodnotit zdviženým palcem. Nechápete proč? Muži obvykle vůbec netuší, co zrovna na módních molech letí, takže bezradně váhají, co si o těch nabíraných nohavicích myslet a jestli se nedopustí faux pas, když vám je pochválí. Raději než v trendových výstřelcích, nad nimiž jásá zástup vašich přítelkyň, by vás viděli ve staré dobré klasice zdůrazňující vaši ženskost. Pokud na schůzce toužíte nový objev řádně navnadit a pojistit si celou sérii dalších společných setkání, rozhodně se vyhněte volným halenám, v nichž vypadáte jako těhotná, neforemným sukním nebo širokým kalhotám. Naopak se nebojte sáhnout po úzkých džínách a přiléhavém delším tílku (z něhož vám ale prvoplánově nečouhají ramínka podprsenky!). Pro tentokrát také zapomeňte na pohodlí plochých balerín a vsaďte na podpatky - prodlouží vám nohy. A dlouhé nohy chlapi vnímají jako esenci ženství, takže jimi můžete schůzku řízně okořenit. Příliš se nemusíte zabývat drobnostmi, jako jsou sponky nebo sladěné doplňky. Váš vyvolený si jich ani nevšimne, zato ocení váš upravený účes, nalakované nehty a smyslnou vůni.­­

Chyba č. 2: Moc si stěžujete

Možná jste si všimla, že na schůzkách se váš protějšek často otevře a vypráví vám i velmi osobní příběhy ze svého života. Jeho upřímnost vám možná připadá odzbrojující a přesně v to váš lovec taky doufá. Muži totiž vědí, že jakmile vám vylijí srdce, polevíte v ostražitosti a jim se tak otevře snadnější přístup do vaší ložnice. Jestliže se však ujmete slova vy a po chlapském vzoru začnete líčit každodenní starosti v práci i v lásce, snížíte svou přitažlivost pro partnera pod bod mrazu. Váš nápadník opravdu netouží už na první schůzce poslouchat, jak máte plnou hlavu šéfa, kamarádčina nezvladatelného psa nebo sestřiných úletů. Jakmile si na cokoliv postěžujete, začne vás považovat za nervózní, úzkostnou a negativní bytost, která bude nespokojená i v posteli. Nezahlcujte proto svůj objev mnoha detaily a spíše mu vyprávějte o věcech, které vás v poslední době nadchly. On může být jednou z nich.


Chyba č. 3: Hned počítate se sexem

Peprné esemesky vás v počáteční fázi vztahu sice rychle dovedou k bouřlivému sexu, ale spolehlivě přibouchnou dveře delšímu partnerskému vztahu. Možná máte pocit, že laškovný e-mail nebo chat po první schůzce nemůže ničemu ublížit, naopak na sebe lehce upozorníte a zvýšíte tak obrátky vzájemného napojení. Přesto se od žhavých vzkazů raději držte dál, dokud se svým ctitelem nestrávíte alespoň jednu společnou noc a lépe ho nepoznáte, jinak byste svým vyzývavým koketováním protějšku demonstrovala, že jste pro každého snadnou kořistí. Sice by si s vámi rád zadováděl, ale přestal by s vámi počítat do pevného vztahu. Přílišná komunikace v začátcích vztahu navíc budí dojem, že jste vtíravá a zoufale toužíte někoho sbalit. Dejte partnerovi šanci, ať raději polapí on vás.

Chyba č. 4: Věčně nemáte čas

Váš nápadník samozřejmě rozumí, že máte svůj život a přes týden jen nesedíte doma a nečekáte na jeho zavolání. Když mu ale na konci schůzky oznamujete, že na něho budete mít čas zase až za dva týdny, zabliká mu červená kontrolka. Propadne přesvědčení, že vám nestojí za to, abyste si trochu upravila program, a možná se přestane úplně snažit. Zároveň ho přesvědčíte, že nejste ochotná dělat kompromisy, čímž své vztahové vyhlídky také nevylepšíte. Raději zapomeňte na falešnou poučku, že žena zvyšuje svou přitažlivost a cenu tím, že působí nedostupně. Jestli o partnera opravdu stojíte, vynechte kvůli němu pro jednou hodinu samby nebo spinningu a vyrazte s ním třeba do kina. Muži chápou jako svou povinnost vymyslet pro vás příjemný a zábavný program. Na vás zůstává pouze umožnit mu, aby vůbec něco úžasného naplánovat mohl - a to tak, že si na něj jednoduše vyhradíte čas. Co nejdřív!

Chyba č. 5: Vyřizujete si tisíc věcí

Jakmile dorazíte na rande, okamžitě si vypněte telefon nebo alespoň v přítomnosti ctitele nevyřizujte žádné hovory či zprávy. Pokud každou chvíli otevřete kabelku a zkontrolujete, jestli vám nepřišla nějaká textovka, chováte se podobně, jako byste telefonovala kamarádce uprostřed vášnivého sexu. Myslíte si, že muže zaujme, když rozhovor každou chvíli přerušíte vyťukáváním esemesky, a bude obdivovat, kolik máte kamarádů a jak společenský život vedete? Ve skutečnosti jediný dojem, který v něm vyvoláte, bude pocit, že vás natolik nudí, že se musíte zabavit ještě telefonem, a také že se k vám bude muset prokousávat přes zástupy konkurentů, takže o vás raději rovnou přestane usilovat.

Chyba č. 6: Ptáte se špatně!

Muži jsou od přírody narcističtí, takže rádi hovoří sami o sobě a líčí se jako velcí hrdinové. Toužíte-li chlapa zaujmout, stačí se ho šikovně vyptávat na jeho oblíbené téma: jeho samého. Nesmíte však otvírat sporné otázky. Hádky o Kaplického knihovně nebo poplatcích u lékaře skutečně nejsou tím pravým kořením vaší první konverzace. Zapomeňte na výbušná témata, u nichž hrozí, že se vaše názory na věc rozejdou, a stočte hovor k okruhům, které máte společné. Může to být stejná oblíbená kapela, kulinářské dobroty či sportovní tým. Jakmile začne váš protějšek odpovídat na otázky, při kterých má šanci se blýsknout, bude přesvědčen, že rande probíhá slibně, a pozve vás na další.

Zakázané otázky

Vytaste na muže tyhle dotazy a zaručeně si vymaže vaše číslo.
1. "Kolik bys jednou chtěl mít dětí?"

2. "Copak ty vyděláváš tak málo?"

3. "Komu fandíš v Ordinaci v růžové zahradě? Taky hltáš každý díl?"

4. "Kdyby na to přišlo, šel bys na rodičovskou dovolenou?"

5. "Chceš snad říct, že ses s bývalou rozešel kvůli takové prkotině?"

6. "Půjdeš se mnou zítra nakupovat?"

7. "Co dělají tví rodiče? A bratr? A sestra? A tvoje bývalá? A..."

8. "Nepřipadám ti v té sukni moc tlustá? Neměla bych zhubnout?"


Zápis SB

17. srpna 2009 v 17:04
Zápis Sb dělám kwui tomu abych věděla kdo chodí ke mne na blogís a kdo ne..A taky kwuli tomu že je potřebuji roztřídit.. Takže napiš mi do komentů jen že se zapisuješ..Zapiš se do 23.8..Pp
Andyska..

Pwo Andrea

17. srpna 2009 v 16:55

šaty

17. srpna 2009 v 16:11 Barbie Styl